Сьогодні Неділя, 27 Вересня 2020 року

Іноземних мов
природничих факультетів
ВІЗИТ ПРЕДСТАВНИКІВ БРИТАНСЬКОЇ РАДИ
Опубліковано: 3 Гру 2018 / Немає коментарів / 245 переглядів

12-13 листопада 2018 року Одеський національний університет імені І. І. Мечникова відвідали представники міжнародна організація Сполученого Королівства – Британська Рада.

Нагадаємо, що серед пріоритетів цієї організації – зміцнення зв‘язків між Україною та Сполученим Королівством у сферах мистецтва, вивчення англійської мови, розбудови вищої освіти та суспільства, забезпечення  українцям можливості здобути освіту англійською мовою задля професійного і особистого розвитку. Одне з центральних місць у цій сфері займає проект «Англійська мова для університетів», впроваджений Британською Радою за підтримки МОН України, який стартував у Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова у 2015.

У рамках цього проекту викладачі кафедри іноземних мов природничих факультетів та кафедри іноземних мов   гуманітарних факультетів взяли участь у тренінгах та симпозіумах з метою удосконалення методології та методів викладання англійської мови,  розробки ефективних технік оцінювання результатів успішності як навчання, так і викладання, а також вдосконалення навчальних планів і програм «Англійська мова за професійним / академічним та професійно-академічним спрямуванням». У проект так само залучалися викладачі фахових дисциплін, які викладають або спроможні викладати англійською мовою фахові дисципліни.

У центрі особливої уваги були зміни, які відбулися у методології та методах викладання англійської мови професійного спрямування (ESP, English for Specific Purposes). Окрім цього, увага Британської Ради була  сфокусована на перевірці спроможності провідними фахівцями факультетів природничих та гуманітарних наук викладати англійською мовою фахові дисципліни (“Англійська мова як засіб викладання фахової дисципліни” (EMI, English as a Medium of Instruction).

Незалежний консультант, Саймон Борг, спочатку спілкувався з викладачами англійської мови та з викладачами фахових дисциплін, які викладають свій предмет англійською мовою, а потім зі студентами. Його цікавило, чи відбулися трансформаційні зміни у методології та методах викладання після залучення університету у проект й вдосконалення навчальних планів і програм «Англійська мова за професійним / академічним та професійно-академічним спрямуванням».

Результати та рекомендації будуть представленні у об’ємному дослідженні, з яким можна буде ознайомитися на сайті Британської Ради  (www.britishcouncil.org.ua).Залишити коментар

*

code